New posts label – oznaczanie postów jako nowy przez określoną ilość dni

Będzie krótko ;-) Potrzebowałem ostatnio oznaczyć na blogu nowe wpisy ikonką „new!” – napisałem kawałek prostego kodu i działało to dobrze, więc czemu nie zrobić z tego wtyczki i ułatwić to zadanie początkującym użytkownikom WordPress’a (a także i sobie w przyszłości). Oto i ona:

Pobierz wtyczkę:

New posts label

Użycie wymaga oczywiście malutkiej ingerencji w kod motywu. Zaczynamy jednak od instalacji, aktywacji i ustawienia opcji – czasu przez jaki posty mają mieć status „nowy” oraz kodu html, który chcemy wyświetlać gdy post jest oznaczony takim właśnie statusem. Wtyczkę możemy wstawić na dwa sposoby:

1. Używając funkcji is_new();

if (is_new())

{

echo „To jest nowy post!”;

}

lub 2. Używając funkcji new_post_label(); która wstawiona w dowolnym miejscu w motywie wyświetli kod, który podamy w opcjach jeśli post jest nie starszy niż podana liczba dni – w przeciwnym wypadku funkcja nie wyświetli nic.

Miłego używania! ;-)

2 Comments

 • 1
  Łysy
  Sierpień 9, 2011 - 4:56 am | Permalink

  Genialna notka!

 • 2
  Marzec 24, 2012 - 5:41 am | Permalink

  Dzięki, przydało się :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>